Практична школа усвідомленого розвитку академіка С. В. Лосєва набирає популярність в різних країнах. Але незважаючи на простоту і доступність інструментів, виникає багато питань, що стосуються саме методики роботи з проблемами, які у всіх різні і нерідко надзвичайно заплутані.

Щоб полегшити це завдання, ми починаємо вести рубрику, в якій ви зустрінете найбільш актуальні питання та відповіді на них автора.

Пишіть нам за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Станіслав Іванович, здрастуйте!

Хотіла з вами трохи поділитися і запитати ... Як-то пару місяців назад був такий стан, що я собі в план по роботі над собою написала - «Архітяжело жити». І ось я підійшла до цього пункту в плані ...

Попрацювала пошуком і мені вийшло відразу дві картини:
1. Мене смокче мама.
2. Коли мені було 5-6 років, мама змінювала татові, і брала мене з собою на побачення.

За першою я попрацювала - перегляд відносин з мамою на тлі фрази «мама мене смокче». Я зробила ще один пошук і тут вийшла інша життя, де я красива жінка і за мною доглядає красивий чоловік (душа моєї мами). Він доглядає і за подарунки дуже хоче інтиму. А у мене з минулого життя прям вигук - ти висмоктує з мене любов. А у нього - ти мені винна. Я продихати обидві ці фрази. Потім взялася за другу картинку зі зрадою.

Зробила пошук, і там вийшло багато фраз:
- мама не любить тата
- я нікому не потрібна
- мама мене не любить
- мені боляче.

Я стала працювати з першою фразою (інші зроблю потім).

- «Мама не любить тата» відразу ж трансформувалася в «мама ненавидить тата». Я робила перегляд відносин між мною, маленькою, і мамою на тлі фрази. І, по суті, мені весь час йшли картинки про те, як мама сильно ненавидить тата. І протягом усього їхнього життя мені це всіляко демонструвала. Більш того, зараз у мами з'явився чоловік (тата немає вже три роки), і у них любов. І я бачу тепер, як мама вміє любити чоловіка і висловлювати свою любов. Але старий сценарій, вирощений протягом всього мого свідомого життя, мені дуже заважає.

Так ось я прошу вас, Станіслав Іванович, дайте мені, будь ласка, рада. Чи варто мені, для звільнення себе, продихати перегляд відносин між мамою і татом на тлі фрази - «я тебе ненавиджу»? Тому що завдяки всій цій розгортається картині, я зрозуміла, що подібно мамі ненавиджу - тільки вже всіх чоловіків. Звичайно ж, я потім попрацюю зі своєю ненавистю до чоловіків. Але чи треба тут примирити маму і тата?

Відповідь:

Мені дуже приємно, що ви змогли самостійно розібратися в складній ситуації, добре відпрацювати всі програми. І власне в вашому питанні вже лежить правильне рішення. Бо перегляд відносин від імені інших осіб - чисто індивідуальне рішення. Кращий ваш порадник у цьому питанні - ваше серце і ваша інтуїція.

Я б назвав вашу роботу над своїми проблемами блискучою.

Станіслав Іванович, здрастуйте.
Підкажіть, будь ласка, який застосувати інструмент?

Мене порвала собака, зашили)) зрослося)). Не пам'ятаю, щоб злякалася. Раніше ніколи собак не боялася і дивувалася людям, які напружувалися від пробігають поруч шавки.
Але зараз іноді від гавкоту пробігають собаки напружуюся.

Фраза "мене вкусила / порвала собака" і їй подібні ні до чого не приводять, можу монотонно повторювати тривалий час. Який інструмент можна застосувати?

Я була у Вас на індивідуалки. Мама на 3-му рівні - і не знає, який інструмент запропонувати.

Дякуємо.

З найкращими побажаннями.

 

Відповідь:

Природно, тут може допомогти тільки робота з ключовою фразою. Ви пробували це робити, але у вас не вийшло. Причина - неточно знайдена фраза. Ви шукали фразу, пов'язану з собакою, а більш потужний стрес міг статися пізніше, наприклад, коли ви потрапили а лікарню, коли вам готувалися зашивати рану.

У таких випадках, коли важко знайти ключові слова, раджу зробити вам п'ять певних кроків, які допоможуть вам вирішити проблему.

Крок перший: Опишіть подію з позиції логіки. Що сталося, хто винен і т.д.

Другий крок: Передайте, як спрацював інстинкт. Наприклад: "Я скрикнула".

Третій крок: Передайте почуття, яке при цьому виникло.

Крок четвертий: Яке відчуття виникло після події, і що сталося далі.

Крок п'ятий: Зробіть погляд з боку. Як я виглядала в той момент.

     
В результаті цих кроків виникає кілька фраз, які можна назвати стартовим. Тепер можна почати працювати з ними, і вже на практиці відшукати ключові слова.

Бажаю вам успіху!

 

Я була на індивідуальній консультації у Вашій учениці. В ході цієї консультації ми виявили програму "Я помру в тридцять років", яка виникла під впливом астрологічного прогнозу.

Ваша учениця запропонувала повторювати цю фразу протягом години, але я злякалася і відмовилася. Мені здається, що якщо я протягом години буду повторювати цю фразу, тоді точно для мене це так просто не пройде.

Відповідь:

Потрібно добре розуміти механізми впливу слів і думок на нашу психіку. Щоб заробити програму, її не треба повторювати довго. Вискочила собака, Ви здригнулися від несподіванки - і стрес готовий.

Тепер подивимося, що буде відбуватися з програмою, коли починаєш з нею працювати довго. Якщо програма негативна, мозок починає страждати від монотонності і, захищаючись, зрізає цю програму. Тобто Ви будете пам'ятати подія, але негативно воно на вас діяти не буде.

Якщо програма позитивна, вона приємна для мозку, вона зміцниться в вашій підсвідомості. Так працюють ситинські умонастрої, позитивні фрази Луїзи Хей. Але найшвидший шлях усунення негативної програми - зрізати програму ключовий фразою. У вашому випадку ця фраза так і звучить: "Я помру в тридцять років". І тут справа не в словах, а в тому, як вони діють на вашу психіку.

Змоделюємо ситуацію:

Дві дівчини, Оксана і Наташа закохані в одного і того ж хлопця. Вони гуляли разом і раптом хлопець каже: - Наташа, підемо завтра в кіно.

Слова самі звичайні, але для Наташі вони звучать, як пісня, а у Оксани - стрес.

Нещодавно у мене на індивідуалці була жінка і розповіла таку історію:

У її подруги рак лівої грудей, груди видалили. Вона йшла по місту і у неї захворіла праві груди.

- І ви подумали, що у вас теж рак? - запитав я.

- Ні, я розуміла, що так думати не можна.

- Ви заборонили собі так думати, але думка в мить сформулювалася і завдала удар. Тому ви і прийшли до мене.

Ми пропрацювали з нею годину. Фраза звучала так: "У мене рак правій груді".

Через годину вона розсміялася, і програма перестала діяти.

У вашій ситуації навіть не обов'язково до когось звертатися. Головне вже зроблено. Тепер знайдіть час, заведіть будильник на годину, і з закритими очима безперервно повторюйте цю фразу: "Я помру в тридцять років".

Після такої роботи на наступний день перевірте свою реакцію на фразу. Почніть її повторювати, і якщо незабаром розсмієтеся, значить програма прибрала. Якщо відчуєте напругу - опрацювати ще годину. Трапляються програми, над якими доводиться працювати і три рази поспіль.