- У природних умовах Свідомість ні в чому не міститься. Для нього немає потреби ні в формах, ні в судинах. Але для саморозвитку воно використовує і те й інше.

- Те, що ми маємо на увазі про себе, як «Я», далеко не те «Я», яким ми насправді є.

- Наш імідж, наше матеріальне благополуччя, наш характер, наше тіло, гострота розуму і, нарешті, наші знання! .. Залишившись в чому мати народила, без копійки в кишені і без даху над головою, ми все одно будемо говорити про себе «Я ».

 

- Каліка без рук або без ніг теж скаже про себе «Я». Навіть фантастична голова професора Дауеля говорить про себе «Я».

- Може «Я» - наш мозок, здатний мислити і усвідомлювати себе? Але тоді куди зникає наше «Я» коли ми спимо або втрачаємо свідомість?

- А ось науковий факт: мозок не здатний мислити і створювати ідеї. Він отримує їх в готовому вигляді і, приймаючи за свої, переводить їх на мову сигналів нервової системи, спонукаючи тіло до діяльності.

- Хто ж насправді цей наш таємничий незнайомець? Відповідь однозначна: наше «Я» - енерго-інформаційне польове істота, іменоване в народі «Душа».

- Як, скажете Ви, душа, яку не можна помацати і побачити, може мислити, бачити, запам'ятовувати? ..

- Виникає аналогічне питання: - А як Ви уявляєте себе після смерті, в раю або пеклі? Чому Ви думаєте і турбуєтеся про це?

- Наше «Я» - Сонячний чоловічок усередині нас. Так його можна назвати, бо він невидимий, як сонячне світло в похмуру погоду, але його відображенням наповнений весь видимий світ.

- Наш мозок - досконалий біологічний прилад, що володіє самими різними можливостями. У парі з нашим «Я» він працює як єдиний інструмент, і це надає йому ті головні відмінні риси, які штучним приладів взагалі не властиві.

- Все наше тіло - своєрідний біологічний скафандр для спуску нашого «Я» в проявлений світ.

- Тіло і мозок без «хазяїна» - не усвідомлює себе матерія, в якій підтримується автоматична життя, поки душа тримає з ними зв'язок. З обривом зв'язку з цим тіло вмирає. - Разом з тим наш Сонячний чоловічок (поки існує цей зв'язок з тілом) не здатний себе самоосознавать як самостійну одиницю. Ця можливість на час втілення блокується, а зі смертю тіла наше «Я» народжується або проявляється в тонкому світі.

- Сонячний чоловічок - складне енерго-інформаційне польове істота, що володіє потужним ядром енергії. Як Божественна частка Він вміє не тільки самостійно бачити, чути, миттєво пересуватися, але, використовуючи свою енергію відповідно до думками і почуттями, притягує до себе строго певні події матеріального життя.

- Наше «Я» прекрасно спілкується з іншими «Я». Точніше сказати, наші Сонячні чоловічки з'єднані між собою полями на постійній основі, і для цих зв'язків немає таких понять, як «відстань», «перешкода», «час».

- Кожен з нас на польовому рівні - клітинка єдиного Духовного організму. Навіть коли ми спілкуємося один з одним безпосередньо на словах, більшу частину потрібної інформації ми не усвідомлюємо, вона передається невербально.

- Наш Господар - польове істота, для якого за своєю природою не існує звичайних земних проблем. Немає проблеми тепла і холоду, ситості і голоду, матеріального благополуччя або злиднів. Все це проблеми скафандра (тіла і мозку), в які Сонячний чоловічок щиро втягується і грає, нерідко при цьому отримуючи травми.

- Сьогодні стає зрозуміло справжнє ставлення до матеріального - це міра і бездоганність. Надмірна «спрага», так само як і «постійна заклопотаність», здатні травмувати душу.

- Потрібно добре усвідомити і просту істину: на рівні Сонячних чоловічків ми все влаштовані абсолютно однаково, маємо однакові можливості і є клітинами одного організму. Різниця не в сортах, а в часі дозрівання.

- Серед багатьох суперечок і міркувань про «розумних» і «дурних», «багатих» і «бідних», «духовних» і «бездуховних» потрібно, нарешті, визнати тільки один критерій успішної земного життя: чи живете Ви з захопленням перед цим життям , розумієте справжню причину своїх невдач і падінь, чи навчилися їх гідно долати? Бо механізм вдосконалення простий: занепокоєнням і хвилюванням - втрачаємо, сумнівом і униніем- руйнуємо, а захопленням і радістю - накопичуємо.