- Душа має абсолютним знанням. Перебуваючи в контакті з Джерелом, вона сприймає Його як кінцеву мету свого розвитку.

- У тонкому світі питань віри не існує в принципі. Це як питання для сучасної людини: «А ти віриш в любов?». «А ти віриш, що Земля кругла?». Але на Землі існують дуже різні, іноді дуже складні вчення, і це не добре і не погано. Це говорить лише про те, що земному інтелекту необхідно таке розмаїття.

- Якщо Ви хворієте і хочете позбутися від хвороби, Ви можете зацікавитися медициною і стати хорошим лікарем або вивчити народну медицину і стати знахарем, цілителем. Вилікуєтеся самі і будете лікувати інших. Але якщо Ви абсолютно здорові і Вас не цікавить медицина, Ви проживете все життя, нічого не розуміючи в таблетках і лікуванні.

 

- У Бога все просто. Наші можливості настільки великі, що людина отримує саме те, у що щиро вірить. Якщо він вірить в Бога, то отримує релігію. Якщо вірить, що сам частинка Бога, то прибуває з ним в постійному контакті. Але якщо він не вірить ні в що, то до нього не пробитися і Богу.

- Молоду душу можна порівняти з дитиною. На різних етапах їй повинна надаватися різна допомога. Без грудей або штучного харчування дитина просто гине, без людського спілкування - стане звіром, без належного виховання - дикуном.

- Релігія на Землі - своєрідна допомога. Нерідко першу своє життя душа проводить в фанатично релігійній сім'ї. Родові програми її настільки потужні, що надійно захищають душу від травм в першому контакті із земною реальністю.

- Набуваючи досвіду в таких умовах, душа в наступних втіленнях готова до більш вільним умовам і потрапляє в більш помірну релігійне середовище, нейтрально-релігійну або навіть антирелігійну.

- Якщо вже дорослих дітей продовжувати контролювати все життя - нічого путнього з них не вийде.

- У матеріальному світі все доречно, все служить своєї мети. І чим більше різноманітність - тим більше можливостей.

- Але якщо є істинне знання душі, то все, що ми можемо запропонувати їй на Землі, буде не повним, не завжди істинним і кращим. Все це буде просто доречним і для чогось придатним.

- Відоме думку, що ослаблення релігії призведе суспільство до хаосу -преувелічено. Надмірне посилення релігії в суспільстві і релігійний фанатизм призводить не до кращих наслідків. Наша історія добре це ілюструє.

- Разом з тим відчуття сучасної людини сильно ускладнюється. Тобто сьогодні він проходить більш інтенсивний розвиток.

- Широка і різноманітна інформація; здатність бути в постійному контакті навіть з тими, кого поруч немає; світ нових речей; розрив між бажанням і дійсністю. А з іншого боку - нова культура Людства, виникнення міжнародного права, міжнародних сил реагування.

- З одного боку - відкриття можливості для будь-якої віри, традиційних обрядів і свят, будь-яких навчань. З іншого - перші наукові дані про потойбічний світ, нові методи роботи із самовдосконалення і саморозвитку, безлогічний спосіб вирішення проблем. Звичайна людина Землі все більше перетворюється в свідомого співробітника, отримує все більше особистої свободи.

- У питаннях істинного духовного виховання будь-якої земної досвід доречний. Все наше життя на Землі, все, що на ній відбувається, настільки справедливо і красиво влаштовано, настільки успішно працює на розвиток душі, що не може не викликати захоплення.

- Все створені на Землі інститути - лише складові гвинтики одного загального механізму вдосконалення. Зі світу боротьби вони поступово перейдуть в світ співтворчості.

- Ще раз відзначимо - на Землі все доречно, але, якщо говорити серйозно, про духовний розвиток, то Природа, в цій важливій справі, обходиться без посередників.